KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Rafał Witek - fotorelacja ze spotkania autorskiego

19 maja 2014

 

13 maja 2014 roku gościliśmy w KOKPiT-Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym Rafała Witka. Pisarz spotkał się z dziećmi z przedszkola i klas I-III szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek. 

 Rafał Witek urodził się 14 sierpnia 1971 roku we Wrocławiu. Ukończył Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu. W 1997 roku był stypendystą UNESCO w dziedzinie twórczości poetyckiej. W 2004 zwyciężył w konkursie na powieść dla dzieci wydawnictwa Znak. Od 2006 roku współpracuje z magazynem dla dzieci "Świerszczyk".Pisze wiersze, słuchowiska radiowe i opowiadania. Jest autorem takich powieści jak: „Zwykła dziewczyna”, "Plaża tajemnic" , "Cudnie paskudnie", , "Julka Kulka, Fioletka i ja” , „Maja na tropie jaja”, „Dzieciaki kontra fobia”, „Klub latających ciotek”, „Psotnice podwórkowe”.

Autor tak mówi o sobie: „Gdzie mnie szukać w moich książkach? Chyba w języku, w sposobie narracji, a nie w konkretnych postaciach. Tak, zdecydowanie w języku. Myślę, że moje zdania w jakiś sposób odzwierciedlają to, jaki jestem i jak czuję czy odbieram świat. Kiedy czasami zdarza mi się zajrzeć do moich starych książek, to trafiam tam na sformułowania czy frazy, które odbieram jako mój „odcisk palca”, coś, co jest mi nadal bliskie. Moim idolem jest Korczak. Ja nie mam niestety tyle siły i odwagi, żeby żyć jak on – całkowicie dla dzieci – ale jakieś drobiazgi udaje mi się dla nich zrobić. Trzeba zdać sobie sprawę, że dzieci są na co dzień otoczone ogromną masą głupców, którzy w dodatku mają nad nimi władzę. Więc jak przychodzi ktoś choćby z krztą wyobraźni i poświęca im swój czas, to one się z tego bardzo cieszą. (Wiem, że to zabrzmiało megalomańsko, ale tak jest)”.

Kalendarium
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
festiwale w Kazimierzu rynek w Kazimierzu Wynajem sal Marka Kazimierz Dolny Kazimierz Dolny Kultura Turystyka Kazimierza Dolnego Festiwale Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki CIT zabytki Kazimierza Dolnego Plan Pobytu kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi KOKPiT weekend w Kazimierzu
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design