KOKPIT
Menu - Mapa serwisu

Archiwum

Mapa serwisu

Archiwum

Promocja przewodnika „Kazimierz Dolny” wydawnictwa Gaudium

31 maja 2014

31 maja 2014 roku o godz. 12.00 w gmachu głównym Muzeum Nadwiślańskiego na ulicy Rynek 19 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się oficjalna promocja „Przewodnika po Kazimierzu Dolnym i okolicach” (Janowiec, Rąblów, Bochotnica, Skowieszynek, Wylągi, Albrechtówka, Miećmierz, Wierzchoniów) wydanym przez lubelskie Wydawnictwo GAUDIUM.
Kazimierz Dolny nad Wisłą jest małym, wyjątkowym w skali kraju miastem, postrzeganym głównie jako miasto artystów. Od końca XIX wieku, z kupieckiego i handlowego, zmieniało swój charakter na miejsce turystyczne, gdzie po prostu warto i wypada bywać.

Turystyka kulturowa w Polsce zorientowana na małe piękne miasteczka nie znajduje innego konkurencyjnego miejsca. To liczące nieco ponad dwa tysiące stałych mieszkańców miasto gości co roku ponad milion turystów z Polski i zagranicy. Do nich właśnie skierowany będzie przewodnik po Kazimierzu Dolnym przygotowywany przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM, we współpracy z Muzeum Nadwiślańskim.
Przewodnik będzie bogato ilustrowany zdjęciami lubelskiego fotografika – Piotra Maciuka. Zespół autorski tworzą znawcy dziejów, zabytków i współczesności Kazimierza Dolnego: Jadwiga Teodorowicz-Czerepińska, Dariusz Kopciowski, Waldemar Odorowski i Jacek Studziński.

Przewodnik zawierał będzie obszerny rys historyczny miasteczka, wyczerpujące i rzetelne opisy miejscowych zabytków i atrakcji, a także cały szereg przydatnych informacji praktycznych (tytuły rozdziałów w książce: Rozwój Przestrzenny Miasta, Miasto Artystów, Trasy Turystyczne, Muzeum Nadwiślańskie, Kazimierz Kulturalny, Informacje Praktyczne Dla Turysty).
Ważnym elementem Przewodnika będą informacje praktyczne o hotelach, restauracjach, barach oraz o liniach i przystankach komunikacyjnych, a także o możliwościach kulturalnego spędzenia czasu.
Przewodnik zostanie wydany w wielotysięcznym nakładzie w dwóch wersjach: polskiej i angielskiej.

Podczas spotkanie promocyjnego będzie można porozmawiać z redaktorami i autorami opracowania: Zbigniewem Nestorowiczem, Dariuszem Kopciowskim, Jadwigą Teodorowicz-Czerepińską, Jackiem Studzińskim oraz uzyskać od nich autografy.

Format: 140x200 mm
Objętość: 352 strony
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2014
Przewodnik zostanie wydany w wielotysięcznym nakładzie w dwóch wersjach: polskiej i angielskiej.

W imieniu Wydawcy i Muzeum Nadwiślańskiego (organizatora spotkania) – serdecznie zapraszamy.


 

Tagi:
Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki weekend w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny KOKPiT CIT Kultura rynek w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury kazimierska fara zabytki Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu Wynajem sal Festiwale Dwa Brzegi
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design