KOKPIT
Menu - Oferta

Ludowe barwy Lubelszczyzny

Oferta

Ludowe barwy Lubelszczyzny

Projekt "Ludowe barwy Lubelszczyzny"

16 stycznia 2019

 

Miło jest nam poinformować, że projekt „Ludowe barwy Lubelszczyzny” zgłoszony przez KOKPiT – Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Dolnym uzyskał dofinansowanie w XI edycji konkursu grantowego „Na dobry Początek !” organizowanego przez Fundację BGK. Z wszystkich złożonych wniosków zarząd fundacji wybrał 50 projektów do sfinansowania. Nasza biblioteka otrzymała 9966 złotych.

Kwota ta zostanie wykorzystana między innymi na zakup materiałów plastycznych potrzebnych do zajęć, organizację wycieczki tematycznej oraz zakup przedmiotów użytkowych, które będą wykorzystywane w trakcie realizacji i po zakończeniu projektu do różnego typu zajęć edukacyjnych.

Projekt realizowany będzie w okresie od stycznia do czerwca 2019 roku.

Przy realizacji projektu będziemy współpracować z Gminnym Zespołem Szkół w Kazimierzu Dolnym, Przedszkolem im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym, Biblioteką Powiatową w Puławach, Stowarzyszeniem Klubu Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym, Małgorzatą Urban - właścicielką Siedliska Małgorzaty, oraz z Małgorzatą Knap - instruktorem z zespołu „Powiśle”.

Celem projektu jest promocja i krzewienie wartości kultury ludowej wśród najmłodszych. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję odkryć różne oblicza sztuki ludowej. Projekt, tworząc warunki do szerszego poznania dziedzictwa folklorystycznego naszego regionu, pomoże w rozwijaniu pasji i talentów wśród młodych ludzi. Planując poszczególne działania założyliśmy sobie, że powyższy projekt ma nie tylko inspirować dzieci do twórczej aktywności, oryginalnego myślenia oraz kreatywnego poszukiwania własnej drogi życiowej, ale również rozwijać umiejętność komunikacji i współpracy w grupie.

Warsztaty poprowadzimy z dwoma grupami. Pierwszą stanowić będą przedszkolaki z IV grupy z wychowawcą panią Anną Radziewicz. Drugą grupę stanowić będą uczniowie klasy III z wychowawcą panią Agnieszką Wawrzycką.

Przeprowadzimy dla nich po 5 warsztatów tematycznych:

1. Kultura ludowa w codzienności – luty

2. Stroje i tańce ludowe naszego regionu - marzec

3. Tradycyjne zwyczaje i obrzędy wielkanocne – kwiecień (warsztaty wyjazdowe)

4. Zabawy dawniej, a dziś – maj

5. "Róbmy swoją ludowość" – czerwiec

W ramach projektu zaplanowane są również warsztaty dla dorosłych – tradycyjna pisanka ludowa. Zachęcamy do uczestnictwa.

Od lutego zapraszamy też do odwiedzenia biblioteki i obejrzenia wystawy „Wiejska izba” stworzonej na potrzeby projektu przy współpracy rodziców i innych osób z lokalnej społeczności.

Kalendarium
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Plan Pobytu CIT Atrakcje Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu Kultura rynek w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego kazimierska fara Wynajem sal Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Turystyka Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi KOKPiT Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu Festiwale Marka Kazimierz Dolny
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design