KOKPIT
Menu - Oferta

Projekt edukacyjny "Bohaterzy niepodległości"

Oferta

Projekt edukacyjny "Bohaterzy niepodległości"

Projekt "Bohaterzy niepodległości"

11 kwietnia 2018

 

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie należący do Kazimierskiego Klubu Młodych Czytelników od marca do listopada 2018 roku uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Bohaterzy niepodległości”. Projekt został stworzony i jest realizowany przez panią Agnieszkę Wawrzycką, nauczycielkę Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz Urszulę Soleniec, bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym.

Projekt „Bohaterzy niepodległości” zakłada rozszerzenie treści wynikających z podstawy programowej oraz umożliwia poszerzenie wiedzy dzieci o informacje dotyczące historii kraju, w którym żyją. W oparciu o ten projekt dzieci utrwalą już posiadaną wiedzę dotyczącą własnego kraju oraz poszerzą ją o nowe wiadomości związane z jego Ojczyzną, bohaterami, którzy walczyli o jej niepodległość.

Realizacja treści wynikających z projektu zakłada wszechstronną aktywność dzieci. Będą podejmowały one różnorakie działania w trakcie zajęć. Projekt będzie realizowany poprzez przeprowadzenie siedmiu dwugodzinnych zajęć dydaktycznych. Na potrzeby projektu dzieci stworzą po każdych zajęciach plakat o omawianej postaci historycznej. Umieszczą na nim informacje ze zdobytej wiedzy podczas zajęć.

Jako podsumowanie projektu zostanie wykonana wystawa plakatów wykonanych podczas całego zadania. 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Wynajem sal Marka Kazimierz Dolny kazimierska fara Kazimierski Ośrodek Kultury Atrakcje Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Festiwale Kultura Plan Pobytu KOKPiT Turystyka Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego CIT Dwa Brzegi Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design