KOKPIT
Menu - Oferta

Projekt edukacyjny "Bohaterzy niepodległości"

Oferta

Projekt edukacyjny "Bohaterzy niepodległości"

Projekt "Bohaterzy niepodległości"

11 kwietnia 2018

 

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie należący do Kazimierskiego Klubu Młodych Czytelników od marca do listopada 2018 roku uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Bohaterzy niepodległości”. Projekt został stworzony i jest realizowany przez panią Agnieszkę Wawrzycką, nauczycielkę Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz Urszulę Soleniec, bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym.

Projekt „Bohaterzy niepodległości” zakłada rozszerzenie treści wynikających z podstawy programowej oraz umożliwia poszerzenie wiedzy dzieci o informacje dotyczące historii kraju, w którym żyją. W oparciu o ten projekt dzieci utrwalą już posiadaną wiedzę dotyczącą własnego kraju oraz poszerzą ją o nowe wiadomości związane z jego Ojczyzną, bohaterami, którzy walczyli o jej niepodległość.

Realizacja treści wynikających z projektu zakłada wszechstronną aktywność dzieci. Będą podejmowały one różnorakie działania w trakcie zajęć. Projekt będzie realizowany poprzez przeprowadzenie siedmiu dwugodzinnych zajęć dydaktycznych. Na potrzeby projektu dzieci stworzą po każdych zajęciach plakat o omawianej postaci historycznej. Umieszczą na nim informacje ze zdobytej wiedzy podczas zajęć.

Jako podsumowanie projektu zostanie wykonana wystawa plakatów wykonanych podczas całego zadania. 

Kalendarium
styczeń 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Dwa Brzegi Atrakcje Kazimierza Dolnego Kultura Turystyka Kazimierza Dolnego KOKPiT festiwale w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Plan Pobytu weekend w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny kazimierska fara Festiwale Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kazimierz Dolny Wynajem sal CIT rynek w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design