KOKPIT
Menu - Mapa serwisu

Archiwum

Mapa serwisu

Archiwum

Penderecki Piano Trio - koncert

01 marca 2019

Samorząd Miasta i Gminy Kazimierz Dolny serdecznie zaprasza na
Koncert w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Kazimierz Dolny | 31.03.2019 r. | godz.: 16:00

| sala Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. | ul. Szkolna 1 |

Program koncertu:
Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll, op. 1 nr 3 | Sergiusz Rachmaninow
– Trio fortepianowe g-moll, nr 1 „Elegijne” | Claude Debussy – Trio fortepianowe G-dur
Penderecki Piano Trio
Konrad Skolarski – fortepian | Jarosław Nadrzycki – skrzypce | Karol Marianowski – wiolonczela
Ignacy Krasicki:
Wybór z Setnika Bajek
Czyta: Sławomir Holland

Dyrektor Generalny i Artystyczny:
Elżbieta Penderecka

Zaproszenia na wydarzenie dostępne w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane zaproszeniami prosimy o zgłaszanie się do siedziby KOKPIT przy ul. Lubelskiej 12.

Penderecki Piano Trio współtworzy trzech wybitnych polskich muzyków, od lat mocno związanych z osobą Krzysztofa Pendereckiego oraz jego twórczością. Konrad Skolarski, Jarosław Nadrzycki i Karol Marianowski to utytułowani artyści, którzy swoją międzynarodową renomę zdobyli, występując we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i w Azji. Zarówno jako soliści jak i kameraliści oraz członkowie utytułowanego Meccore String Quartet podbili wiele znamienitych sal koncertowych takich jak: Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Wigmore Hall, Cadogan Hall i Menuhin Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, BOZAR w Brukseli, Frick Collection w Nowym Jorku, Pollack Hall w Montrealu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Wielka Sala Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, Sala im. Arama Chaczaturiana w Erywaniu oraz Atheneum w Bukareszcie. W czasie swojej drogi artystycznej mieli zaszczyt współpracować z wybitnymi osobistościami ze świata muzyki kameralnej takimi jak: Alfred Brendel, Günter Pichler, Gerhardt Schulz, Valentin Erben, Heime Müller, Pavel Gililov oraz z członkami Artemis Quartett w tym św. pm Friedmannem Weigle. Jako soliści występowali pod batutą wybitnych dyrygentów, między innymi: Krzysztofa Pendereckiego, Michaiła Jurowskiego, JoAnn Falletta, Łukasza Borowicza, Waleriego Giergiewa, Maxima Vengerova, Kristjana Järviego, Giancarlo Guerrero, Sergeya Smbatyana, Massimiliano Caldiego i Paula Goodwina. Członkowie zespołu są zwycięzcami wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów, a także otrzymali szereg nagród fonograficznych za swoje dotychczasowe nagrania, w tym nagroda Supersonic Award niemieckiego magazynu Pizzicato, Diapason 5 magazynu Diapason, oraz kilkakrotnie nominację do nagrody Fryderyk. Muzycy PPT występowali z czołowymi orkiestrami m.in. London Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, MDR Sinfonieorchester czy Simón Bolivar Orchestra of Venezuela. Artyści są absolwentami Hochschule für Musik Köln, The Boston Conservatory, Royal Academy of Music, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. I. J . Paderewskiego w Poznaniu, gdzie obecnie prowadzą działalność pedagogiczną. Ukończyli również z wyróżnieniem Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie, Universität der Künste w Berlinie, Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli, Universität Mozarteum Salzburg. Penderecki Piano Trio ma zaszczyt nosić imię swojego mentora – Krzysztofa Pendereckiego, jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, postaci, której wkład w kulturę oraz dzieje muzyki XX wieku są nie do przecenienia.

Sławomir Holland ur. w 1958 w Warszawie. Ukończył wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie - Oddział we Wrocławiu. Współpracował z teatrami w Kielcach, Bydgoszczy oraz z sześcioma teatrami w Warszawie (Popularny, Szwedzka 2/4, Teatr na Woli, Teatr Polskiego Radia, Teatr Ateneum). Z Teatrem Ateneum współpracuje do dnia dzisiejszego. Przez wiele lat grał w Laboratorium Dramatu i występował w Teatrze Atlantis w Warszawie. Jego teatralne osiągnięcia to blisko pięćdziesiąt ról. Wziął udział w ponad stu filmach i serialach, współpracując między innymi z Agnieszką Holland, Stevenem Spielbergiem, Andrzejem Wajdą, Peterem Edwardsem, Krzysztofem Zanussim, Johnem Lvoffem i innymi. Nagrywa audiobooki i pracuje w dubbingu. Monodram „Nic Nowego Pod Slońcem” w wykonaniu Sławomira Hollanda, a wyreżyserowany przez Jacka Bursztynowicza, został uhonorowany Złotym Liściem Retro 2012. Prezentowany był w Polsce i za granicą (Londyn, Aszkelon, Naharyia) ponad sto pięćdziesiąt razy. Kolejny monodram, „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem”, autorstwa Zvi Kolitza (muzyka: Michał Górczynski), otrzymał Nagrodę Publiczności na III Łódzkim Festiwalu Monodramu w grudniu 2012. Wydawnictwo Muzyczne DUX wydało w 2013 roku płytę CD z tego przedstawienia. Sławomir Holland jest także wykonawcą i producentem monodramu, komedii pt.: „Życie Jadzi według mnie”. Spektakl oparty jest na książce o tym samym tytule, autorstwa Zama Believingooda. W roku 2012 Krzysztof Penderecki zaprosił Sławomira Hollanda do wykonania partii Narratora w „Siedmiu Bramach Jerozolimy” (nagranie dla DUX), co zapoczątkowało ważną dla artysty współpracę z Maestro Krzysztofem Pendereckim (koncerty w Polsce
i za granicą).
Koncert pod honorowym patronatem Księżnej Iriny zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg. 

Kalendarium
marzec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2425262728291
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kultura Plan Pobytu Kazimierz Dolny zabytki Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu kazimierska fara Festiwale rynek w Kazimierzu Dwa Brzegi Wynajem sal Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki weekend w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny KOKPiT Kazimierski Ośrodek Kultury Atrakcje Kazimierza Dolnego Turystyka Kazimierza Dolnego CIT
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design