KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

Pavel Svoboda i Kazimierski Festiwal Organowy.

23 lipca 2019

27 LIPCA | godz. 19:30
PAVEL SVOBODA | ORGANY

PROGRAM KONCERTU:
- Johann Caspar Ferdinand Fischer | Chacone in F
- Jan Pieterszoon Sweelinck | Unter den Linden grüne SwWV 325
- Johann Sebastian Bach | Concerto in F, BWV 978 | Liebster Jesu, wir sind hier, BWV 731, | Pastorale F dur, BWV 590
- Jan Křtitel Kuchař | Pastorela G dur | Pastorale C dur
- Wolfgang Amadeus Mozart | Adagio in C, KV 356 | Andante F dur, KV 616
- Johann Pachelbel | Partita Was Gott tut, das ist wohlgetan


PAVEL SVOBODA jest absolwentem konserwatorium w Pardubicach (klasy Josefa Rafaja i Václava Rabas) i laureatem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Praska Wiosna, jest jednym z najlepszych organistów czeskich młodego pokolenia. Wielokrotnie brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych znawców gatunku. W 2010 roku studiował na Uniwersytecie Berlińskim w klasie Leo van Doeselaara. Następnie swe umiejętności doskonalił podczas studiów w praskiej Academy of Performing Arts, pod kierunkiem prof. Jaroslawa Tůmy. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych. Wśród wyróżnień wymienić należy: I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Organistów w Opawie, nagrodę Fundacji Český Hudební Fond na najlepsze wykonanie muzyki współczesnej, I nagrodę i tytuł laureata International Performing Competition w Brnie, drugie miejsce na International Competition of Petr Eben, trzecią nagrodę na Internationale Orgelwoche w niemieckim Korschenbroich (2013), tytuł laureata Prague Spring International Music Competition. Jako solista i kameralista koncertuje w Czechach i za granicą (Niemcy, Belgia, Słowacja, Polska, Hiszpania i Chiny). Od 2004 roku jest organistą i klawesynistą zespołu Barocco Sempre Giovane. W swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania płytowe (w tym CD Historical Organ in Dobruška (1727), 2014). W 2011 roku został dyrektorem artystycznym International Music Festival F. L. Vek. W szczególnym kręgu zainteresowań artysty jest ochrona zabytkowych instrumentów.
 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierz Dolny Turystyka Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Atrakcje Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury CIT Festiwale Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu KOKPiT Marka Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu Wynajem sal kazimierska fara Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Dwa Brzegi Kultura
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design