KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

POLSKIE PIOSENKI. W HOŁDZIE WOLNOŚCI

16 października 2018

Koncert odbędzie się 17 listopada 2018 r. o godz.16.00 w ogrzewanej hali eventowej na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym.
Bilety w cenie 10,00 zł do nabycia od wtorku- 16 października- w Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym i na stronie www.biletyna.pl

"Polskie Piosenki. W Hołdzie Wolności"
to koncert najpiękniejszych piosenek patriotycznych i wolnościowych w znakomitych, oryginalnych aranżacjach wybitnego polskiego pianisty–Andrzeja Jagodzińskiego. Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Wojenko, wojenko…”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „Mury”, „Nie pytaj o Polskę”.
Pierwszy koncert pod tym samym tytułem odbył się 25 czerwca 2015 w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z okazji 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej. 6 XI 2015 r. ukazała się płyta pod tym samym tytułem. Wydawcą płyty jest Polskie Radio. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali wybitni Artyści polskiej sceny. To właśnie dzięki nim oraz genialnym aranżacjom Andrzeja Jagodzińskiego– doskonale znane pieśni i piosenki będące symbolem walki o wolność nabrały zupełnie nowego wymiaru.

O artystach:
Fortepian, akordeon, aranżacje: Andrzej Jagodziński
Śpiew: Nula Stankiewicz, Agnieszka Wilczyńska
Gitara: Janusz Strobel
Trąbka: Robert Majewski
Kontrabas: Adam Cegielski
Perkusja: Czesław „Mały” Bartkowski 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Festiwale Marka Kazimierz Dolny CIT KOKPiT Kultura festiwale w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki weekend w Kazimierzu Dwa Brzegi Kazimierski Ośrodek Kultury Wynajem sal zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design