KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Ogólnopolska akcja społeczna "Podaruj wiersz"

12 sierpnia 2020

 

Fundacja im. Zbigniewa Herberta zainicjowała kampanię społeczną "Podaruj wiersz", do której przyłączyła się również kazimierska biblioteka.

"Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów). Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – jest inspiracją dla naszej akcji. Wierzymy, że gest ofiarowania słów poezji jest gestem na wskroś ludzkim, że może być formą życzliwej współobecności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję" - czytamy na stronie organizatora.  

Działania, do których zapraszamy, sprowadzają się do czterech prostych kroków:

1. zdecyduj, komu podarujesz wiersz;

2. sięgnij po książkę z poezją i wybierz wiersz – pamiętając, że wybierasz go dla konkretnej osoby (weź więc pod uwagę, co ta osoba przeżyła, w jakiej jest sytuacji, co może być dla niej ważne);

3. odręcznie przepisz wybrany wiersz – możesz też dodać coś od siebie: dedykację, komentarz, datę, podpis;

4. podaruj przepisany wiersz osobie, dla której został wybrany – pamiętaj jednak, że nie każdy może samodzielnie odczytać odręcznie napisany tekst, komuś takiemu wiersz warto głośno przeczytać (dotyczy to zwłaszcza osób starszych i małych dzieci).

Możesz też podarować przepisany wiersz drogą elektroniczną – w formie „cyfrowego dyptyku”:

1. sfotografuj kartę z odręcznie przepisanym wierszem;

2. zrób nagranie audio, na którym czytasz przepisany wiersz;

3. oba pliki prześlij wybranej przez Ciebie osobie – tu też możesz dołączyć komentarz lub dedykację.

 Partnerem akcji „Podaruj wiersz” jest Biblioteka Narodowa w Warszawie, a patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Radio. Akcję wspiera ogólnopolski portal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, a Polski Komitet ds. UNESCO objął ją swoim honorowym patronatem.

Więcej szczegółów na stronie: http://teatrnn.pl/podaruj-wiersz

Akcja trwa do 30 października 2020 r.

Kalendarium
marzec 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
CIT Turystyka Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny rynek w Kazimierzu Kultura Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki KOKPiT kazimierska fara Plan Pobytu Wynajem sal festiwale w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego Festiwale zabytki Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design