KOKPIT
Menu - Turystyka

Aktualności

Turystyka

Aktualności

Nowa tablica szlaków turystycznych

10 lipca 2014

Na skwerze za budynkiem poczty, przy ul. Nadwiślańskiej, dawna tablica informacyjna komercyjnego operatora www.infHotel.pl z wybraną bazą noclegową w Kazimierzu Dolnym (baza od prawie dwu lat nieaktualizowana) zmieniła swoją „zawartość”. Tablica odkupiona przez Gminę od prywatnej firmy została wyposażona w dwie mapy z aktualnymi trasami turystycznymi. Mapy obejmują swym zasięgiem teren miasta, jak również całej gminy Kazimierz Dolny (wszystkie: piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne). To taki ukłon gminy, KOKPiT i Centrum Informacji Turystycznej w stronę turystów, którym należy się rzetelna i aktualna informacja o szlakach, zabytkach, atrakcjach turystycznych i miejscach obsługi ruchu turystycznego.
Godnym uwagi jest fakt, że jedna z dwu opracowanych map w szczególny sposób pokazuje przebieg wyznaczonych na terenie miasta i gminy tras nordic walking (mapa współfinansowana z projektu realizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów” wraz z gminą Kazimierz Dolny). Amatorzy tego typu aktywności będą więc mogli w samym centrum naszego miasteczka zasięgnąć informację gdzie, jak długie i o jakim stopniu trudności są trzy trasy nordic walking w Kazimierzu Dolnym i jego okolicy.

                                                           Tak wyglądała tablica pierwotnie, przed zmianą.
 

Tak wyglądała tablica pierwotnie
Tagi:
Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Plan Pobytu KOKPiT Wynajem sal kazimierska fara Festiwale weekend w Kazimierzu rynek w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Turystyka Kazimierza Dolnego Atrakcje Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi CIT festiwale w Kazimierzu Kazimierz Dolny Kultura Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zabytki Kazimierza Dolnego
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design