KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

„Melodie Hebrajskie” w kazimierskiej dawnej Synagodze

09 sierpnia 2016

Koncert usłyszymy w wykonaniu Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz

Marcin Król – skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i w Kolonii oraz laureat konkursów w Gdańsku, Łodzi i Krakowie. Koncertował w całej niemal Europie, w Stanach Zjednoczonych, w Indiach i w Korei Południowej. Zafascynowany Judaizmem, a także różnorodnością kultur i tradycji tworzy projekty muzyczne, do których włącza utwory kompozytorów wywodzących się z różnych krajów oraz różnych kręgów kulturowych.
Karolina Hordyjewicz – Pianistka. W 2004 ukończyła studia na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. W tym samym roku podjęła pracę pianisty w Teatrze Muzycznym w Lublinie, rozpoczynając równolegle nauczanie gry na fortepianie w szkołach muzycznych im. T. Szeligowskiego oraz K. Lipińskiego. Brała udział w licznych kursach i konkursach zarówno kameralnych, jak i pianistycznych. Jako solistka wykonywała min. Koncert fortepianowy a-moll R. Schumanna z orkiestrą Filharmonii Białostockiej. Obecnie działalność pedagogiczną łączy z występami jako pianista, kameralista, akompaniator oraz kompozytor-aranżer. Współpracuje z Filharmonią Lubelską , licznymi zespołami instrumentalnymi a także wokalnymi, jak również bierze udział w nagraniach płytowych.

Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz. Powstała w 2015 roku. Działamy w zakresie sztuki scenicznej, sztuk plastycznych oraz edukacji kulturalnej i artystycznej. Głównym celem istnienia fundacji jest popularyzacja kultury i zjawisk kulturowych, podnoszenie kompetencji kulturowych społeczeństwa, rozwój umiejętności artystycznych, szczególnie młodych, początkujących artystów oraz podnoszenie umiejętności profesjonalnych kadr kultury. Swoje cele realizujemy poprzez organizację wydarzeń kulturalnych (koncertów, spektakli i wystaw), opiekę managerską nad artystami – szczególnie tymi którzy znajdują się na początku swojej kariery oraz organizację szkoleń i kursów skierowanych do podmiotów kultury.

Zabytkowa synagoga w Kazimierzu Dolnym Budynek dawnej synagogi nie jest wykorzystywany w celach religijnych. Urządzono w niej pokoje gościnne, a odremontowana główna sala modlitewna jest udostępniana dla turystów. Organizowane są w niej wystawy, pokazy filmowe, koncerty. W budynku znajduje się także sklepik z artykułami związanymi z kulturą żydowską, książkami, pamiątkami, alkoholami koszernymi oraz kosmetykami z minerałami z Morza Martwego. Niedawno została także otwarta kawiarnia U Esterki.
 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierski Ośrodek Kultury Plan Pobytu weekend w Kazimierzu rynek w Kazimierzu kazimierska fara Festiwale Turystyka Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Wynajem sal Atrakcje Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu CIT Kultura Kazimierz Dolny KOKPiT zabytki Kazimierza Dolnego
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design