KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

„Melodie Hebrajskie” w kazimierskiej dawnej Synagodze

09 sierpnia 2016

Koncert usłyszymy w wykonaniu Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz

Marcin Król – skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i w Kolonii oraz laureat konkursów w Gdańsku, Łodzi i Krakowie. Koncertował w całej niemal Europie, w Stanach Zjednoczonych, w Indiach i w Korei Południowej. Zafascynowany Judaizmem, a także różnorodnością kultur i tradycji tworzy projekty muzyczne, do których włącza utwory kompozytorów wywodzących się z różnych krajów oraz różnych kręgów kulturowych.
Karolina Hordyjewicz – Pianistka. W 2004 ukończyła studia na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. W tym samym roku podjęła pracę pianisty w Teatrze Muzycznym w Lublinie, rozpoczynając równolegle nauczanie gry na fortepianie w szkołach muzycznych im. T. Szeligowskiego oraz K. Lipińskiego. Brała udział w licznych kursach i konkursach zarówno kameralnych, jak i pianistycznych. Jako solistka wykonywała min. Koncert fortepianowy a-moll R. Schumanna z orkiestrą Filharmonii Białostockiej. Obecnie działalność pedagogiczną łączy z występami jako pianista, kameralista, akompaniator oraz kompozytor-aranżer. Współpracuje z Filharmonią Lubelską , licznymi zespołami instrumentalnymi a także wokalnymi, jak również bierze udział w nagraniach płytowych.

Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz. Powstała w 2015 roku. Działamy w zakresie sztuki scenicznej, sztuk plastycznych oraz edukacji kulturalnej i artystycznej. Głównym celem istnienia fundacji jest popularyzacja kultury i zjawisk kulturowych, podnoszenie kompetencji kulturowych społeczeństwa, rozwój umiejętności artystycznych, szczególnie młodych, początkujących artystów oraz podnoszenie umiejętności profesjonalnych kadr kultury. Swoje cele realizujemy poprzez organizację wydarzeń kulturalnych (koncertów, spektakli i wystaw), opiekę managerską nad artystami – szczególnie tymi którzy znajdują się na początku swojej kariery oraz organizację szkoleń i kursów skierowanych do podmiotów kultury.

Zabytkowa synagoga w Kazimierzu Dolnym Budynek dawnej synagogi nie jest wykorzystywany w celach religijnych. Urządzono w niej pokoje gościnne, a odremontowana główna sala modlitewna jest udostępniana dla turystów. Organizowane są w niej wystawy, pokazy filmowe, koncerty. W budynku znajduje się także sklepik z artykułami związanymi z kulturą żydowską, książkami, pamiątkami, alkoholami koszernymi oraz kosmetykami z minerałami z Morza Martwego. Niedawno została także otwarta kawiarnia U Esterki.
 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Plan Pobytu Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu CIT rynek w Kazimierzu festiwale w Kazimierzu kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego Turystyka Kazimierza Dolnego Wynajem sal Kazimierski Ośrodek Kultury KOKPiT Festiwale Dwa Brzegi zabytki Kazimierza Dolnego Kultura Marka Kazimierz Dolny
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design