KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

Marek Krajewski "Mock"

09 czerwca 2017

 

Kontynuujemy w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki "Soboty Literackie", które prowadzi prof. Zofia Mitosek. Na najbliższym spotkaniu omawiana będzie książka Marka Krajewskiego „Mock”.

Miłośników literatury zapraszamy do KOKPiT w sobotę 17 czerwca 2017 r. o godz. 16.00.

 

Wrocław, rok 1913. Młody wachmistrz kryminalny Eberhard Mock może stracić wszystko. Dał się wplątać w obyczajowy skandal, grozi mu wyrzucenie z policji. Nie może pogrzebać kariery, zbyt wiele ma do stracenia. Z wściekłą determinacją rzuca się w wir śledztwa, które jest boleśnie nieprzewidywalne – albo ocali jego karierę, albo doprowadzi go do upadku. W Hali Stulecia znaleziono nagie ciała czterech gimnazjalistów. Nad nimi niczym makabryczny Ikar wisi trup mężczyzny ze skrzydłami u ramion. Czy to zbiorowe samobójstwo, a może rytualny mord? Kto jest winny? Żydzi? Masoni? Mock nie przypuszcza nawet, że ta sprawa otworzy przed nim najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy. I sam przekona się, że w jego zawodzie nie ma miejsca ani na zaufanie, ani na litość.

Marek Krajewski – autor piętnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Teraz powraca do swego ulubionego bohatera Eberharda Mocka w nowej, intrygującej serii osadzonej na początku XX wieku.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,15916,Mock

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Dwa Brzegi Festiwale CIT Kazimierski Ośrodek Kultury Kazimierz Dolny rynek w Kazimierzu Plan Pobytu KOKPiT Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Marka Kazimierz Dolny kazimierska fara Kultura Wynajem sal zabytki Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design