KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

"Mała książka - wielki człowiek" 2020

30 września 2020

 

Ogólnopolska kampania społeczna Instytutu Książki "Mała książka – wielki człowiek" do której, po raz kolejny przyłączyła się kazimierska biblioteka oficjalnie rozpoczęła się 1 września 2020 roku. Jej celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. 

Tym razem do udziału w projekcie zapraszamy dzieci przedszkolne z roczników 2014-2017.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki w Kazimierzu Dolnym lub jej Filii w Bochotnicy, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą:

  • książkę „Pierwsze czytanki dla…”– starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Małgorzatę Strzałkowską, Adama Bahdaja, Michała Rusinka, Agnieszkę Frączek...
  • kartę Małego Czytelnika - kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki
  • broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom.

Więcej informacji na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kalendarium
kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2930311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
kazimierska fara Kultura weekend w Kazimierzu CIT Turystyka Kazimierza Dolnego Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi KOKPiT Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Atrakcje Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Kazimierz Dolny Wynajem sal Festiwale
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design