KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

Magdalena Grzebałkowska "Beksińscy. Portret podwójny"

12 sierpnia 2017

 

Zapraszamy 26 sierpnia 2017 r. o godz. 16.00 do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki na „Sobotę Literacką”. Na spotkaniu omawiana będzie książka Magdaleny Grzebałkowskiej Beksińscy. Portret podwójny. Dyskusję poprowadzi profesor Zofia Mitosek.

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna” .

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów. To książka o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.

żródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,4267,Beksinscy-Portret-podwojny

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki kazimierska fara CIT Kultura Dwa Brzegi Marka Kazimierz Dolny zabytki Kazimierza Dolnego Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu rynek w Kazimierzu KOKPiT Kazimierski Ośrodek Kultury Kazimierz Dolny Atrakcje Kazimierza Dolnego Festiwale weekend w Kazimierzu Wynajem sal Turystyka Kazimierza Dolnego
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design