KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Literacki telegram: Czytanie online bez ryzyka zakażenia

22 kwietnia 2020

 

W tym roku z powodu epidemii Światowy Dzień Książki i Praw Autorski obchodzić będziemy online. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Poprzez cykl artykułów pod tytułem "Literacki telegram" chcemy upamiętnić ten dzień i być blisko naszych czytelników. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do ograniczenia narastającego wśród nas poczucia osamotnienia i izolacji. Poprzez czytanie, dzięki wyobraźni, możemy przenieść się w inne światy, przeżyć niesamowite przygody, możemy zbliżyć się do innych pomimo dystansu. Zaplanowana seria artykułów ma przypomnieć nam potęgę książek i zachęcić do czytania w jak największym stopniu.

Mimo że biblioteki są zamknięte cały czas można korzystać z internetowych bibliotek e-booków.

Poniżej przedstawiamy listę serwisów i bibliotek internetowych:

  • Wolne Lektury 

Internetowa biblioteka, w której znajdują się utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Liczba tytułów Wolnych Lektur stale rośnie, bo dostarczają je sami cyfrowi bibliotekarze. 

https://wolnelektury.pl/

  • Lektury

To wirtualna biblioteka, w której znajdują się wybrane tytuły z kanonu lektur szkolnych. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

https://lektury.gov.pl/

  • Polona 

Największa w Europie biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki, czasopisma, rękopisy, starodruki, mapy, rysunki, grafikę, fotografie, pocztówki, nuty i druki ulotne. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

https://polona.pl/

  • Otwórz Książkę 

W serwisie gromadzone są i udostępniane cyfrowe wersje prac naukowych polskich uczonych udostępnionych przez ich autorów lub/i wydawców. W skład kolekcji wchodzą przede wszystkim książki niedostępne już na rynku w wersji drukowanej, poszukiwane ze względu na wartość naukową i edukacyjną. 

http://otworzksiazke.pl/

  • Chmura Czytania 

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

http://chmuraczytania.pl/catalog.php

  • National Emergency Library

Internet Archive - jedno z największych archiwów świata - otworzyło do 30 czerwca ogromną bibliotekę z 1,4 mln e-booków (są i polskie). Biblioteka może być otwarta nawet dłużej jeśli stan nadzwyczajny w Stanach zostanie przedłużony.

 https://archive.org/details/nationalemergencylibrary

  • Ebesco 

eBook "Public Library Collection" zawiera ponad 35 tysięcy obcojęzycznych książek elektronicznych w języku angielskim, hiszpańskim i francuskim dla dorosłych dzieci i młodzieży. W bazie znajdziecie literaturę o różnorodnej tematyce m.in. literaturę fabularną, poradniki, biografie, publikacje na temat zdrowia i fitnessu, hobby, podróży czy gotowania Jak korzystać z tej bazy książek elektronicznych dokładnie opisane zostało w tym artykule -  https://www.biblioteka.krakow.pl/ebsco/

  • Światowa Biblioteka Cyfrowa 

Międzynarodowa biblioteka cyfrowa pod patronatem UNESCO i Biblioteki Kongresu.

https://www.wdl.org/en/country/PL/

Kalendarium
kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2930311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierz Dolny Plan Pobytu KOKPiT Marka Kazimierz Dolny Turystyka Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu kazimierska fara CIT Atrakcje Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki weekend w Kazimierzu Wynajem sal festiwale w Kazimierzu Dwa Brzegi Kultura Festiwale
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design