KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Literacki telegram: Czytamy, słuchamy, oglądamy online.

23 kwietnia 2020

 

W dobie kwarantanny zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia wszelką aktywność literacko - kulturalną do internetu. Zachęcamy do śledzenia licznych inicjatyw pro czytelniczych. Zostając w domu wcale nie musimy rezygnować z obcowania z kulturą czy ciekawą literaturą. Tym razem przedstawiamy garść inspiracji i rekomendacji literackich do poczytania, posłuchania i pooglądania.

Polecamy spotkania online z Pisarkami i Pisarzami:

  • „UL z książkami”

Stowarzyszenie Unia Literacka, zrzeszające polskich pisarzy, zaprasza czytelników na bezpłatne spotkaniach przeciwwirusowe online ze znanymi pisarzami. Spotkania autorskie organizowane są codziennie o godz. 18.00.

https://www.facebook.com/unia.literacka/

  •  Opowieści w czasach zarazy

To wirtualne spotkania na żywo z pisarzami. Każdego dnia (za wyjątkiem weekendów) o godzinie 19:00 występują ludzi kultury, którzy opowiadają o literaturze i o swojej pracy. Zza biurek, z terenu, z Polski i z dalekiej Północy. 

https://www.facebook.com/agencjaopowiesci/ 

  • #premieraonline

Empikowy cykl wirtualnych rozmów #premieraonline to alternatywa dla tradycyjnych spotkań autorskich, która pozwala podtrzymać stały kontakt pomiędzy twórcami a czytelnikami i słuchaczami.

https://whatnext.pl/empik-premieraonline-spotkania-z-autorami/

  • #NieZostawiamCzytelnika

Akcję zainicjowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jej celem jest promowanie w czasie epidemii dostępu do kultury i nauki oraz informowanie o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy oraz bibliotekarze mogą wziąć udział zdalnie.

https://www.bibliotekiwarszawy.pl/tagi/niezostawiamczytelnika/

  • Na zarazę Zarazek 

„Na zarazę Zarazek” to humorystyczna opowieść improwizowana na bieżąco, codziennie od poniedziałku do piątku. Piszą ją na zmianę Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski . "Nie ustalamy niczego z wyprzedzeniem, zaskakujemy siebie nawzajem tak samo, jak chcemy zaskakiwać i bawić czytelników, samemu również bawiąc się pisaniem."

http://nazarazezarazek.pl/ 

Do pooglądania i posłuchania:

  • Arte

Serwis rozpowszechnia wszystkie gatunki utworów audiowizualnych. Dostępne w jednym miejscu i to w sześciu językach.

https://www.arte.tv/pl/videos/kultura/

  • Kutnowski Dom Kultury zaprasza na przedstawienia dla dzieci online.

Wśród wielu ciekawych propozycji jest np.: "Czerwone kapturki" w wykonaniu Teatru Puszek. 

https://www.youtube.com/watch?v=FsZ19bcwflA

  • Ninateka

Ninateka to cyfrowa platforma, na której udostępniono ponad 7 000 filmów i audycji o kulturze. Znajdziecie tu m.in. filmy dokumentalne i fabularne, zapisy spektakli teatralnych i koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne czy audycje radiowe. Jest też wyodrębniona sekcja, gdzie dostępne są słuchowiska czy audycje poświęcone literaturze. Młodszym dzieciom szczególnie polecamy Czytanie przed spaniem czyli ponad 50 krótkich opowieści czytanych przez znanych polskich aktorów.

https://ninateka.pl/ 

  • Polskie Radio Dzieciom 

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.

https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom/4474,Audycje?fbclid=IwAR2uan6LqFD3DFxympvAk7Pblbfzg73hvj-9OghMRfC0J7WiVSSwotg3Ly0

Dla wielbicieli komiksów do poczytania:

  • serwis Marvel Unlimited udostępnił bezpłatnie aż dwanaście serii komiksowych o superbohaterach

https://niestatystyczny.pl/2020/04/14/darmowy-dostep-do-dwunastu-serii-komiksowych-od-marvela/?fbclid=IwAR0oNdkzItmjGjbx6GMwBrLlsn8eBKfG0ZfmqN4mZH2mI_FxrLQH5CfgUM4

Kalendarium
kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2930311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierz Dolny KOKPiT Turystyka Kazimierza Dolnego Festiwale Kultura Dwa Brzegi rynek w Kazimierzu CIT Plan Pobytu Atrakcje Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Wynajem sal Marka Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu kazimierska fara festiwale w Kazimierzu
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design