KOKPIT
Menu - Oferta

Projekt edukacyjny "Bohaterzy niepodległości"

Oferta

Projekt edukacyjny "Bohaterzy niepodległości"

Kim była Maria Skłodowska - Curie?

10 maja 2018

 

Na warsztatach w ramach projektu "Bohaterzy niepodległości" uczniowie zapoznali się z postacią Marii Skłodowskiej - Curie. Dowiedzieli się za co dwukrotnie dostała Nagrodę Nobla oraz jaki był jej wkład w badania nad promieniotwórczością. Poznali ważne wydarzenia z życia Marii. Podczas warsztatów wykonaliśmy kilka prostych eksperymentów naukowych.

"Maria Skłodowska - Curie poświęciła nauce całe swoje życie. Ani razu nie pomyślała, że będzie najsłynniejszą kobietą świata. Po prostu robiła to, co kochała. Nie da się zaplanować tego, że zostanie się kiedyś znanym człowiekiem. Tak jak w przypadku Marii Skłodowskiej - Curie - to się zawsze dzieje przy okazji. - Ewa Nowak" (cytat z książki "Droga do Nobla" Ewy Nowak)

Kalendarium
styczeń 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu Kultura Wynajem sal Dwa Brzegi Marka Kazimierz Dolny zabytki Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu KOKPiT Atrakcje Kazimierza Dolnego Festiwale rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki CIT kazimierska fara Turystyka Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Kazimierski Ośrodek Kultury
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design