KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

Kazuo Ishiguro „Nie opuszczaj mnie"

14 sierpnia 2018

 

Zapraszamy 25 sierpnia 2018 r. o godz. 16.00 do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki na „Sobotę Literacką”. Na spotkaniu omawiana będzie powieść  Nie opuszczaj mnie Kazuo Ishiguro . Dyskusję poprowadzi profesor Zofia Mitosek.

KAZUO ISHIGURO, brytyjski pisarz i scenarzysta. Urodzony w 1954 roku w Japonii, od 1960 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. Autor siedmiu powieści m.in. Pejzaż w kolorze sepii, Okruchy dnia, Malarz świata ułudy, Nie opuszczaj mnie oraz tomu opowiadań Nokturny. Do wzrostu popularności pisarza niewątpliwie przyczyniły się ekranizacje jego powieści, jak niezapomniane Okruchy dnia z Anthonym Hopkinsem i Emmą Thompson czy Nie opuszczaj mnie z Keirą Knightley i Carey Mulligan. Kazuo Ishiguro jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2017.

żródło opisu:

http://www.wydawnictwoalbatros.com/autorzy,190,kazuo-ishiguro.html

Nie opuszczaj mnie

Kathy, Ruth i Tommy uczą się w elitarnej szkole z internatem idyllicznym miejscu w sercu angielskiej prowincji. Nauczyciele kładą tu wielki nacisk na twórczość artystyczną i wszelkiego rodzaju kreatywność. Tym, co odróżnia tę szkołę od innych jest fakt, że żaden z uczniów nie wyjeżdża na ferie do rodziny. Życie w Halisham toczy się pozornie normalnym trybem: nawiązują się młodzieńcze przyjaźnie, pierwsze miłości, dochodzi do konfliktów między uczniami a nauczycielami. Stopniowo w wyniku przypadkowych napomknień i aluzji, wychodzi na jaw ponura, zarazem przerażająca tajemnica...

żródło opisu:

http:// http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,425,3970,nie-opuszczaj-mnie.html

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
kazimierska fara Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kultura Turystyka Kazimierza Dolnego Wynajem sal Dwa Brzegi Festiwale rynek w Kazimierzu CIT weekend w Kazimierzu KOKPiT Plan Pobytu Marka Kazimierz Dolny
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design