KOKPIT
Menu - Współpraca

Sylwetki

Współpraca

Sylwetki

Kazmierz Kozak

08 maja 2014

Kazmierz Kozak- rzeźbiaż. Jego przygoda ze sztuką ludową rozpoczęła się w latach 90- tych. Rzeźbienie było dla twórcy odskocznią od codzienności, a z czasem przerodziło się w życiową pasję. Motywy prac zklęte w drewnie nawiązują zarówno do tematyki sakralnej jak i świeckiej. Prace pana Kazimierza mają swój własnu charakter-są spontaniczne, dają wyraz spojrzeniu twórcy, który swoje refleksje o życiu, o duchowości, ale także o urodzie świata potrafi wyrazić w taki właśnie sposób. Zamyślone Świątki, postacie skromne, ascetyczne, wyciszone, przypominają nam o tym, że blichtr i barwny plastik współczesności są tak mało ważne.
Pan Kazimierz tak mówi o sobie: "Pracuję zawodowo, a rzeźba jest sełnieniem mojej pasji i poświęcam jej każdą wolną chwilę. Zaczęło się od tego, że bardzo chciałem mieć Chrystusa Frasobliwego. Rzeźbiłem dla siebie, najpierw kozikiem, bo nawet dłut nie miałem. Najchętniej sięgam po drweno lipowe, też dębinę. Z czasem zainteresował sią mną Klub Twórców Ludowych i dziś widzę, że zainteresowanie taki pracami- w tym i moimi- jest duże.

Kalendarium
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Atrakcje Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Plan Pobytu weekend w Kazimierzu KOKPiT zabytki Kazimierza Dolnego kazimierska fara festiwale w Kazimierzu Kazimierz Dolny Kultura Marka Kazimierz Dolny Festiwale Turystyka Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki CIT Wynajem sal Dwa Brzegi
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design