KOKPIT
Menu - Współpraca

Sylwetki

Współpraca

Sylwetki

Kazmierz Kozak

08 maja 2014

Kazmierz Kozak- rzeźbiaż. Jego przygoda ze sztuką ludową rozpoczęła się w latach 90- tych. Rzeźbienie było dla twórcy odskocznią od codzienności, a z czasem przerodziło się w życiową pasję. Motywy prac zklęte w drewnie nawiązują zarówno do tematyki sakralnej jak i świeckiej. Prace pana Kazimierza mają swój własnu charakter-są spontaniczne, dają wyraz spojrzeniu twórcy, który swoje refleksje o życiu, o duchowości, ale także o urodzie świata potrafi wyrazić w taki właśnie sposób. Zamyślone Świątki, postacie skromne, ascetyczne, wyciszone, przypominają nam o tym, że blichtr i barwny plastik współczesności są tak mało ważne.
Pan Kazimierz tak mówi o sobie: "Pracuję zawodowo, a rzeźba jest sełnieniem mojej pasji i poświęcam jej każdą wolną chwilę. Zaczęło się od tego, że bardzo chciałem mieć Chrystusa Frasobliwego. Rzeźbiłem dla siebie, najpierw kozikiem, bo nawet dłut nie miałem. Najchętniej sięgam po drweno lipowe, też dębinę. Z czasem zainteresował sią mną Klub Twórców Ludowych i dziś widzę, że zainteresowanie taki pracami- w tym i moimi- jest duże.

Kalendarium
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
rynek w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego CIT Festiwale weekend w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny KOKPiT Wynajem sal festiwale w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kazimierz Dolny kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Kultura Dwa Brzegi
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design