KOKPIT
Menu - Festiwale

KFO 2018

Festiwale

KFO 2018

Kazimierski Festiwal Organowy - Marta Misztal Bloch

18 lipca 2018

21 LIPCA | godz. 19:30
MARTA MISZTAL BLOCH | ORGANY
PROGRAM KONCERTU
- Antonio de Cabezón (1510-1566): Tiento de V tono
- Tabulatura warszawska (XVII w.): Preludium i Canzona primi toni
- Girolamo Frescobaldi (1583-1643): Toccata per l’Organo col contrabasso ovvero pedale
- Giovanni de Macque (1550-1614): Consonanze stravaganti
- Antonio Carreira (1525-1597): Fantasia a Quatro
- Joan Cabanilles (1644-1712): Xácara Corrente Italiana
- Francisco Correa de Arauxo (1584-1654): Tiento de cuarto tono, Tiento de tiple, Tiento y discurso de segundo tono
MARTA MISZTAL BLOCH
Urodziła się w Zakopanem, gdzie rozpoczęła naukę muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza (prof. Lidia Długołęcka, fortepian). Jednocześnie uczyła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w klasie rzeźby. Następnie kontynuowała studia plastyczne w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i w École Superiéure de Beaux-Arts (ENSBA) w Paryżu. Od 1995 roku mieszka w Madrycie. W stolicy Hiszpanii studiowała grę na organach z prof. Anselmo Serna Bustamante w Conservatorio Profesional de Música Arturo Soria i z prof. Miguelem del Barco w Real Conservatorio Superior de Música de Madrid (Królewskim Wyższym Konserwatorium Muzycznym), uzyskując dyplom z wyróżnieniem. W Hiszpanii uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich poświęconych dawnej muzyce organowej (profesorowie: Montserrat Torrent, Luigi Ferdinando Tagliavini, Guido Iotti, Jean-Claude Zehnder, Andrés Cea Galán, Lucía Riaño, Paolo Crivellaro, Antonio Duarte, Jan Willem Jansen). Brała również udział w kursach mistrzowskich w innych krajach pod kierunkiem prof. Lorenzo Ghielmiego (Arona, Włochy) i prof. Jeana-Claude Zehndera (Naumburg, Lipsk i Norden w Niemczech i Arlesheim w Szwajcarii). Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich poświęconych dawnej muzyce włoskiej pod kierunkiem prof. Luigiego Ferdinanda Tagliaviniego, jednego z najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie (m.in. w Bolonii, Piacenza, Rzymie). Natomiast muzykę francuską studiowała na kursach mistrzowskich pod kierunkiem prof. Michela Bouvarda i prof. Pierre’a Farago. Marta Misztal koncertuje w Hiszpanii i innych krajach europejskich (Włochy, Francja, Polska...). Jest organistką w kościele San Antonio de los Alemanes i w niemieckim kościele ewangelickim w Madrycie (Iglesia Evangélica de Habla Alemana, Friedenskirche). Więcej informacji na stronie: www.martamisztalbloch.com.
 

Kalendarium
kwiecień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
zabytki Kazimierza Dolnego KOKPiT Kazimierz Dolny Marka Kazimierz Dolny Kultura weekend w Kazimierzu kazimierska fara CIT Festiwale Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu Wynajem sal rynek w Kazimierzu Dwa Brzegi Turystyka Kazimierza Dolnego
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design