KOKPIT
Menu - Festiwale

KFO 2018

Festiwale

KFO 2018

Kazimierski Festiwal Organowy - Ks. Attila Adam Honti

08 sierpnia 2018

1 1 SIERPNIA | godz. 19:30
KS. ATTILA ADAM HONTI | ORGANY
PROGRAM KONCERTU
- Tabulatura Jana z Lublina: Preambulum F, Preambulm d,
- Preambulm g, Taniec Hajducki
- Christian Ritter: Sonatina d
- Johann Sebastian Bach: Chorał Liebster Jesu wir sind hier,
- Fantazja i Fuga a-moll BWV 561
- Attila Honti:: Improwizacja na temat La folia
KS. ATTILA ADAM HONTI
Urodzony w 1987 roku w Debreczynie na Węgrzech. Dyrygent, kontratenor (o skali i barwie sopranu), organista. Doktorant teologii – katechetyki szczegółowej w KUL. Uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiegow Lublinie, gdzie uczęszczał do klasy fortepianu I stopnia, następnie do klasy organów II stopnia w klasie dr Jadwigi Kowalskiej. Koncertował w Polsce, na Węgrzech, Niemczech, Holandii, USA oraz Kanadzie. Po skończeniu szkoły średniej i uzyskaniu świadectwa dojrzałości wstąpił do Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, gdzie dalej uczył się gry na organach. Po ukończeniu studiów teologiczno-filozoficznych w Metropolitalnym Seminarium Duchownym oraz obronie pracy magisterskiej z zakresu teologii 2 czerwca 2012 r. przyjął święcenia kapłańskie i jest kapłanem Archidiecezji Lubelskiej. W 2013 r. nagrał płytę CD na najstarszych organach w Polsce w Kazimierzu Dolnym. Jest sekretarzem Archidiecezjalnej komisji do spraw Muzyki Kościelnej – wydział chórów dziecięcych. Członek Polskiej Federacji Pueri Cantores. Absolwent Instytutu Muzykologii KUL, gdzie ukończył organy w klasie dr Jadwigi Kowalskiej oraz dyrygenturę u prof. Grzegorza Pecki. Odbył studia podyplomowe z zakresu retoryki funkcyjnej, emisji i rehabilitacji głosu pod kierunkiem prof. Jadwigi Gałęskiej- Tritt przy PCKU w Opolu. Odbył studia podyplomowe Chór mistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – specjalizacja z dyrygentury. Z rąk Abp Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego otrzymał Dekret ustanowienia Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego „PUERI CANTORES LUBLINENSES”, który zbudował od podstaw i pełni w nim funkcję dyrygenta oraz dyrektora artystycznego.
 

Kalendarium
kwiecień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Wynajem sal Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Turystyka Kazimierza Dolnego CIT Festiwale KOKPiT Atrakcje Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Kultura festiwale w Kazimierzu Kazimierz Dolny rynek w Kazimierzu Dwa Brzegi zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Plan Pobytu kazimierska fara
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design