KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

"If I lay here" - wystawa fotografii Karoliny Jonderko

23 września 2020

Zapraszamy na wystawę fotografii Karoliny Jonderko pt. „If I lay here”. Wernisaż odbędzie się 26 września o godz. 12:00, na dziedzińcu kazimierskiego Zamku. Każdy gość na wernisażu otrzyma oryginalne zdjęcie autorki z autografem! Po otwarciu wystawy, w KOKPiT (ul. Lubelska 12), w godz. 13:00-14:15 odbędzie się spotkanie z autorką. W związku z wymogami bezpieczeństwa, obowiązuje limit uczestników oraz zapisy na wydarzenie. Wcześniejsze zgłoszenie (zawierające imię, nazwisko oraz nr tel proszę wysyłać na adres makszkazimierza@tlen.pl).

 

Autorka o wystawie: „Inspiracją do powstania projektu „If I Lay Here…” jest piosenka „Chasing Cars” zespołu Snow Patrol. Pomysł jest prosty - kładę się w miejscach które mnie zachwycają (oczywiście wcześniej upewniając się, że kompozycja jest ok) i robię zdjęcie. Przemierzam świat z małym, żółtym statywikiem na plecach i rejestruje ważne momenty mojego życia. Zależy mi nie tylko na uchwyceniu miejsc, które odwiedzam, ale także (i przede wszystkim) na zmianach. Chcę dokumentować jak się zmieniam na przestrzeni lat: kolor i długość włosów, kształt ciała, ubrania... Jak powoli się starzeję. W ten prosty sposób tworzę ciągły zapis mojego życia…”

 

Karolina Jonderko - Członkini Agencji Napo Images. Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw - te zagadnienia odnajdziemy w cyklach “Autoportret z matką”, “Zaginieni”, “Reborn” i “Mała Polska”. Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty - najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in. Magnum & Ideas Tap Award, dzięki któremu odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku.

 

Kalendarium
kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2930311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Atrakcje Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki weekend w Kazimierzu Plan Pobytu Dwa Brzegi KOKPiT Wynajem sal festiwale w Kazimierzu rynek w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego Kultura kazimierska fara zabytki Kazimierza Dolnego CIT Festiwale Kazimierz Dolny
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design