KOKPIT
Menu - Turystyka

Najważniejsze wydarzenia kulturalne Kazimierza Dolnego

Turystyka

Najważniejsze wydarzenia kulturalne Kazimierza Dolnego

Najważniejsze wydarzenia kulturalne Kazimierza Dolnego

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

Jest festiwalem organizowanym od 1966 roku w Kazimierzu Dolnym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Jest to rodzaj konkursu, w którym rywalizują ze sobą kapele, śpiewacy-soliści, zespoły śpiewacze, a także instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach. Jego głównym celem jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego. By podtrzymywać i kultywować tradycje wśród młodzieży, podczas festiwalu odbywa się konkurs „Duży – Mały”, w którym mistrzowie instrumentaliści i śpiewacy ludowi prezentują swoich uczniów. Rokrocznie na festiwal przyjeżdża ok. 700 artystów z całej Polski, a imprezą towarzyszącą są Targi Sztuki Ludowej, odbywające się na kazimierskim Rynku.

Kalendarium
marzec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2425262728291
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Dwa Brzegi KOKPiT Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury weekend w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki CIT festiwale w Kazimierzu Plan Pobytu kazimierska fara Kazimierz Dolny Turystyka Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Kultura Wynajem sal Festiwale
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design