KOKPIT
Menu - Turystyka

Najważniejsze wydarzenia kulturalne Kazimierza Dolnego

Turystyka

Najważniejsze wydarzenia kulturalne Kazimierza Dolnego

Najważniejsze wydarzenia kulturalne Kazimierza Dolnego

Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”

Od 2007 roku, na przełomie lipca i sierpnia, do Kazimierza Dolnego ściągają rzesze miłośników kina, by uczestniczyć w pokazach, koncertach, wystawach i innych wydarzeniach, które odbywają się podczas festiwalu. Współorganizatorem „Dwóch Brzegów” jest Telewizja Polska, którą reprezentuje pani Grażyna Torbicka – znana dziennikarka, od początku dyrektor artystyczny festiwalu.

Atutem imprezy jest ogromna różnorodność: obok filmów z odległych zakątków świata mamy filmy z Polski. Obok dzieł wielkoekranowych – niszowe kino artystyczne, animacje, filmy pełno- i krótkometrażowe. W Kazimierzu obok klasyki pojawiają się nowe trendy, wśród mistrzów debiutanci, przy twórcach odbiorcy. Podczas festiwalu, przy ul. Nadwiślańskiej 9, działa kawiarenka „Kocham Kino Cafe”, w której odbywają się spotkania z twórcami (bezpośrednio po pokazach filmowych) i konferencje prasowe dotyczące festiwalu. W kawiarence internetowej „Legalna kultura” promowane jest korzystanie z legalnych źródeł kultury.

Z festiwalem współpracuje Empik – prezentując wybrane, najciekawsze nowości wydawnicze, organizując spotkani z pisarzami. Organizatorem głównym festiwalu jest kazimierskie Stowarzyszenie „Dwa Brzegi” Kazimierz Dolny / Janowiec nad Wisłą. 

Strona internetowa festiwalu:  www.dwabrzegi.pl

 

Kalendarium
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Festiwale CIT Marka Kazimierz Dolny Plan Pobytu zabytki Kazimierza Dolnego Turystyka Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Atrakcje Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu Kazimierz Dolny Dwa Brzegi KOKPiT rynek w Kazimierzu kazimierska fara Wynajem sal Kultura weekend w Kazimierzu
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design