KOKPIT
Menu - Festiwale

KFO 2018

Festiwale

KFO 2018

Enrico Viccardi - Kazimierski Festiwal Organowy

16 sierpnia 2018

18 SIERPNIA | godz. 19:30
ENRICO VICCARDI | ORGANY
PROGRAM KONCERTU
- Dietrich Buxtehude (1637 – 1707): Passacaglia d-moll
- Johann Sebastian Bach (1685-1750): Preludium i fuga e-moll BWV 548,
Preludium chorałowe "O Mensch, bewein dein Sünde groß" BWV 622
- Robert Schumann (1810 – 1856): Skizzen für den Pedalflügel, op.58
- Marco Enrico Bossi (1861 – 1925): Ave Maria op. 104
- Johann Brahms (1833 – 1897): Preludium i fuga g-moll op. post
ENRICO VICCARDI
Urodził się w Maleo, Lodi (Włochy) w 1961 r. Ukończył klasę kompozycji i organów w Konserwatorium w Piacenzie pod kierunkiem Giuseppiny Perotti. Doskonalił swoje umiejętności u Michaela Radulescu w Hochschule für Musik w Wiedniu. Brał udział w licznych kursach specjalizacyjnych, szczególnie tych prowadzonych przez L.F. Tagliaviniego w Włoskiej Akademii Muzycznej na organach w Pistoi. Interesuje się bogatym dziedzictwem historycznych instrumentów. Występował na prestiżowych festiwalach: Musica e Poesia San Maurizio w Mediolanie, Feste Organistiche w Wenecji, Accademia di Pistoia (w Colorno), w Katedrze w Cremonie, Trento, Settimana Organistica Internazionale w Piacenzie, Festiwal Primo Organistico della Città w Bolzano, Festiwal Internacional de las Asturias, Real Academia di Bellas Artes de Granada, Città del Vaticano, Malmö, Uttum. Nagrał włoskie, barokowe kompozycje na historycznych organach Rejny w Monte Carasso dla Radia Svizzera Italiana (RSI), Vanitas, Sonatori della Gioiosa Marca, La Camerata del Titano. Nagrał płytę CD poświęconą muzyce Petrali na organach Riccardi w Casalpusterlengo dla wytwórni "Bottega Discantica", a ostatnią płytę CD na nowych organach Daniele Giani w Bazylice St. Antonino w Piacenzie. Interesuje się historią budowy organów, asystował przy spisie historycznych instrumentów w prowincjach Cremona i Piacenza, jest autorem monografii na temat historycznych organów Riccardi (1859) w Fombio. Prowadził kursy specjalizacyjne we Włoszech, Kazachstanie, Szwecji, Niemczech i Hiszpanii. Jest prezesem stowarzyszenia muzycznego Accademia Maestro Raro w Casalpusterlengo w Lodi, uczy organów w stowarzyszeniu Marc'Antonio Ingegneri w Cremonie, w Istituto San Cristoforo in Piacenza, wykłada w klasie kompozyci organów w Conservatoire w Como.
 

Kalendarium
kwiecień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
weekend w Kazimierzu Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu rynek w Kazimierzu Kultura Wynajem sal Atrakcje Kazimierza Dolnego KOKPiT Festiwale Dwa Brzegi Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zabytki Kazimierza Dolnego CIT Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Turystyka Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny kazimierska fara
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design