KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Czytaj lub słuchaj online - “Ada i jej cztery przygody”

18 grudnia 2020

 

Kazimierska biblioteka przyłączyła się do projektu zorganizowanego przez Fundację Arka im. Józefa Wilkonia. Jego przesłaniem jest zainteresowanie sztuką i literaturą dzieci w wieku szkolnym. Młodzi czytelnicy mogą bezpłatnie pobrać i czytać publikację pt. „Ada i jej cztery przygody” autorstwa Jana Kerdena z ilustracjami związanego z Kazimierzem Dolnym Piotra Fąfrowicza.

Opowiadanie “Ada i jej cztery przygody” jest dostępne do pobrania w formie ebooka oraz audiobooka – historię Ady czyta znana aktorka Olga Bończyk. Dodatkowo powstała wersja audiobooka dla dzieci niedowidzących ze specjalnie dla nich przygotowaną prezentacją grafiki.

Marek Bieńczyk, laureat Nike 2012, tak opisał książkę: „Ada i jej cztery przygody” to bardzo pomysłowa i bardzo delikatna proza dla dzieci w wieku około dziesięciu lat. Podkreślam słowo „delikatna”, gdyż jest pisana językiem, który nie chce się nikomu przypodobać, być na siłę „nowoczesny”, nie chce sięgać po figury stylistyczne i wyrażenia „kumplowskie”, jakie dzisiejszej młodzieży mogłyby się wydać swojskie; w zamian proponuje własny język, nie staroświecki, lecz pełen elegancji, lekkości i właśnie delikatności. 

Decyzją autora i dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury książka w formie ebooka oraz audiobook są dostępne bezpłatnie w sieci, bibliotekach oraz na stronach wydawcy Fundacji Arka im. Józefa Wilkonia. 

Pliki można pobrać korzystając z poniższego adresu: http://bit.ly/2K7bxyN

Kalendarium
kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2930311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Marka Kazimierz Dolny Festiwale CIT zabytki Kazimierza Dolnego Wynajem sal Dwa Brzegi Kultura weekend w Kazimierzu Kazimierz Dolny Plan Pobytu KOKPiT rynek w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego Turystyka Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu kazimierska fara
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design