KOKPIT
Menu - Strona główna

Strona główna

21 Jesienny Konkurs Recytatorski

16 października 2017

„Jesień, przez górskie idąc przełęcze, 
Miast serca – liść mi szkarłatny wkłada” - Bolesław Leśmian

Eliminacje powiatowe odbędą się w tymczasowej siedzibie Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12- 17 listopada2017 r. o godzinie 10.00.
Karty zgłoszeń prosimy składać do 13 listopada w siedzibie KOKPiT.
Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

W tym roku przypada 140. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci Bolesława Leśmiana. Poety, pisarza i publicysty, który był apologetą słowa, a w posługiwaniu się polszczyzną osiągnął mistrzostwo. Organizatorzy 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego
zachęcają do poszukiwania repertuaru inspirowanego twórczością tego wybitnego poety. Proponujemy, aby dobierając repertuar, recytatorzy inspirowali się jego przesłaniem:
A opaszcie świat cały ścisłym korowodem,
Aby wam się nie wymknął,
schwytany niewodem...
Zapląsajcie, zaśpiewajcie,
Pieśnią siebie wspomagajcie,
Toć wejdziemy w świat – próżnią, aby wyjść – ogrodem!

Chcemy usłyszeć teksty uruchamiające wyobraźnię słuchaczy. Zabierzcie nas w podróż marzeń, pełną piękna, niebanalnych metafor i literackich niespodzianek. Uczestnicy prezentują repertuar z zakresu literatury polskiej i obcej, pochodzący z dowolnego okresu literackiego. Nie chcemy ograniczać pola poszukiwań. Młodsi recytatorzy mogą np. sięgnąć po współczesne wiersze lub fragmenty ulubionych książek, baśni i legend.
Poniżej do pobrania Regulamin Oraz Karta zgłoszeń 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Atrakcje Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu CIT Turystyka Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny KOKPiT zabytki Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Wynajem sal Kazimierz Dolny kazimierska fara Kazimierski Ośrodek Kultury Dwa Brzegi Festiwale rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kultura Plan Pobytu
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design